Get premium membership and access revision papers with marking schemes, video lessons and live classes.
  OR
Processing. Please wait.

 Form 4 Mathematics Paper 2 Topical Questions and Answers

Two grades of coffee A and R cost sh 200 per kg and sh 120 per kg respectively. Wangare mixed the two grades and sold the mixture at sh 195 per kg.If in so doing she made a profit of 30%,find the ratio in which she mixed them.

 (5m 4s)
160 Views     SHARE

|